Kurz bezpečné jízdy

Jízda autem může být za slunného dne velmi příjemným zážitkem. Rozmary přírody jsou však nevyzpytatelné a co se někdy nezdálo být problémem, může skončit jako noční můra. Velmi často řidiči podceňují stav vozovky a pouštějí se zbytečně do riskantní jízdy, za což následně platí v lepším případě škodami na voze.  Jak moc svému odhadu věříte vy?
Pokud máte zájem zažít na vlastní kůži jaké to je jet v prudkém smyku na kluzké vozovce a užít si přitom kromě adrenalinu i trochu legrace, navštivte kurz bezpečné jízdy. Dostane se vám v něm veškeré potřebné osvěty k tomu vyváznout z nepříjemných situací, do nichž se můžete se svým vozem na silnici dostat, v pořádku a ve zdraví. Zároveň si pod dohledem zkušených instruktorů budete moci ozkoušet chování svého vozu na různých typech povrchů a poznat rychlost svých vlastních reakcí.

Co se v kurzu naučíte

Kurz bezpečné jízdy vás nejprve teoreticky připraví na všechny možné situace, které vás mohou při jízdě na silnici potkat. Pochopíte základní fyzikální chování automobilu na vozovce, naučíte se předcházet kolizím nebo jak se dostat ze smyku. Součástí této části je i teoretický rozbor jízdy a modelové chování řidičů v různých vypjatých situacích. Kromě toho také oprášíte základy z autoškoly, co se týká základů řízení vozidla, jeho pravidelné kontroly nebo správné držení volantu. I takové detaily mohou výsledek krizové situace do velké míry ovlivnit.
Jakmile se dozvíte vše potřebné, již vám nic nebrání usednout spolu s instruktorem do svého vozu a vyzkoušet všechny nově nabyté vědomosti na polygonu. Projíždět se budete na náledí, mokrém sněhu nebo v prudkém dešti. Srdce vám rozpumpuje náhlé brzdění ve vysoké rychlosti nebo slalom mezi překážkami. To vše přispěje k tomu, že se vám teoretické znalosti skutečně dostanou pod kůži a dokážete je využít na silnici.

 

Jak se zapojit

Kurzy bezpečné jízdy probíhají v současnosti na čtyřech místech v České republice a to v Mostě, Příbrami, Sosnové a Vysokém Mýtě. Nic vám tedy nebrání vybrat si termín, který vám vyhovuje a navštívit ten vám nejbližší.