Škola smyku - výuka policistů v Sosnové

Škola smyku není samozřejmost

Ikdyž je škola smyku pro každého, pro účast je zapotřebí splnit tři podmínky. Tou první je platný řidičský průkaz a druhou je dle vyhlášky, duševní a tělesný stav řidiče odpovídající požadavkům způsobilosti řízení motorového vozidla. Třetí podmínka je platná kontrola technické způsobilosti vozidla, nebo-li musíte mít platný „techničák„.

Pochopitelně že absolvent školy smyku nesmí v době řízení motorového vozidla požívat žádné alkoholické nápoje nebo být pod vlivem omamných látek a jiných látek snižujících pozornost. Ve škole smyku platí za volantem stejná pravidla jako na silnici. Co se oblečení týče, není zapotřebí ničeho speciálního, jako například nehořlavé kombinézy nebo přilby. Samozřejmě že dámy nebudou řídit s vysokými podpatky a pánové nebudou řídit v žabkách a sandálech.

Také jste povinni absolvovat teorii bezpečné jízdy a dodržovat pokyny instruktorů během praktické části. Jízdu na polygonu absolvujete pod dohledem instruktorů, kteří vás budou navigovat a komunikovat s vámi přes vysílačku.

V čem do školy smyku

Škola smyku se má ideálně absolvovat ve voze s kterým nejčastěji jezdíte. Například když denně jezdíte ve Škodovce, nebudete si do školy smyku půjčovat Forda jen proto, aby jste měli větší výkon. Například řidiči z povolání by měli přijet v autě které denně řídí, zejména proto, že přesně zjistíte, kde má vaše auto hranice a jak se chová v nejrůznějších situacích. Jde o to, aby jste se s vozem sžili. Pokud má váš vůz nejrůznější vymoženosti jako ESP a další systémy zabraňující prokluzu kol, nebo trakci, vypněte jej. Naučte se nejprve ovládat vozidlo bez pomoci elektroniky. Pak si to stejné vyzkoušejte i se zapnutými systémy. Instruktoři vás o výše uvedeném jistě budou informovat.

Další informace

Více se dozvíte na stránkách poskytovatele školy smyku, tedy na ESENNCE.CZ, jednoduše po kliknutí na textový banner v textu. A sice už jsme to zde psali, ale opakování je matka moudrosti, takže, škola smyku se dá koupit nejen jako zážitky, ale také jako dárek. Škola smyku jako dárek, může nejen obdarovanému jednou zachránit život.