Škola smyku

Teorie a praxe školy smyku

Jak to ve škole smyku chodí, co se probírá v teorii a co vás čeká v praktické části vyučování? Čtěte dále, vše se dozvíte.

Opakování, matka moudrosti

Výše uvedené platí ve škole smyku dvojnásob. Učený z nebe nespadl a tak i řízení motorového vozidla je potřeba se naučit. Někomu to jde lépe, jinému pomaleji. Důležitá je praxe v silničním provozu. Avšak tomu samozřejmě předchází teorie a ve škole smyku tomu nebude jinak. Teoretická část je nezbytná ke zvládnutí té praktické.

>>> Objednat kurz škola smyku u agentury na zážitky ESENNCE.CZ <<<

Teorie školy smyku

V teorii si proberete chování svého vozu v různých situacích. Škola smyku neopomene probrat nic z toho, co vás může potkat. Než si sami za volant usednete, musíte si v hlavě přehrát několik možných situací, které mohou nastat. Nejpřekvapenější jsou vždy ti, kteří si myslí že „tohle“ se „jim“ stát nemůže. Divili by jste se, za jak krátký zlomek sekundy se vám může změnit život. Stejně jako chování vozidla v nejrůznějších situacích, i chování řidičů v těchto momentech, se bude v teoretické části probírat. Už v prvních minutách budete překvapeni, jak pravdivé jsou některé příklady.

Když máte za sebou základy řízení vozidla, správné držení volantu, nastavení sedačky (ano i to je velice důležité), nebo teorii kontroly automobilu před jízdou, je na řadě trocha fyzikálních zákonů a chování vozidla v situacích které nastávají dnes a denně. Proberete také elektroniku a bezpečnostní systémy vašeho vozu. K teoretické části patří i chování při dopravní nehodě. Nebudou opominuty ani rozbory ovládání vozidla ve zhoršených podmínkách, sníh, déšť, náledí, atd. Teorie bývá většinou zakončena pauzou na oběd, po které následuje tolik očekávaná část praktická.

Škola smyku v praxi

Asi budete souhlasit, když praktickou část označíme jako tou nejzábavnější na celé škole smyku. Dle lokality na vás čekají nejrůznější překážky, kluzné plochy a simulace krizových situací. Zde uplatníte bezezbytku vše, co jste probrali před obědem. Čekají vás přetáčivé a neotáčivé smyky, brzdění na kluzkých plochách, vyhýbání chodcům a nenadálých překážek na silnici, atd. Vše se trénuje při stupňujících se rychlostech.

Během toho všeho vás vede instruktor školy smyku. Pomůže vám zvládnout situaci, poradí vám jak nejlépe projet zatáčku, jak se smyku vyvarovat, nebo jak ho zvládnout když už smykem jedete. Školy smyku by vás měli zbavit špatných návyků za volantem. Vyzkoušíte si situace se zapnutým elektronickým systémem i bez něj.

Kdyby byla škola smyku jen teorie, nikdo by tam nechodil, díky praktické části se tato škola stane zážitkem na který jen tak nezapomenete. Zážitky ze školy smyku a dalších kategorií, najdete u již tolikrát zmiňované agentury na zážitky ESENNCE.CZ.